Lublin

Masaż relaksacyjny Lublin, jego działanie i rodzaje

Masaż relaksacyjny dostępny jest dosłownie dla każdego. Mogą z niego korzystać zarówno osoby starsze jak i kobiety w ciąży. Każdy komu zależy na relaksie, ujędrnieniu ciała złagodzeniu dolegliwości bólowych, a także wsparciu z bezsennością oraz wyregulowaniu gospodarki wodnej organizmu. Jest to jeden z delikatniejszych masaży. Co ważne, żeby skorzystać z masażu relaksacyjnego nie potrzebne jest skierowanie od lekarza.

Masaż relaksacyjny Lublin
Masaż relaksacyjny

Rodzaje masażu relaksacyjnego ich przeznaczenie i działanie

Poniżej przedstawiamy rodzaje masażu relaksacyjnego, z którym można skorzystać w większości gabinetów:

  • Masaż relaksacyjny przeznaczony dla kobiet w ciąży – redukuje napięcie przeciążonych mięśni. Pomaga zmniejszyć ból w okolicach karku, barków a także w okolicy lędźwiowo krzyżowej. Masaż ten pomaga również w utrzymaniu prawidłowej gospodarki wodnej organizmu. Zmniejsza obrzęki i wspomaga rozprowadzanie limfy.
  • Aromatyczny masaż czekoladowy, to jeden z przyjemniejszych masaży relaksacyjnych. Wyzwala potężną dawkę hormonów szczęścia, poprawia nastrój i pozostawia na skórze bardzo przyjemny zapach czekolady. Masaż ten, może być idealnym prezentem dla bliskiej osoby.
  • Wywodzący się z Hawajów masaż Lomi Lomi, ujędrnia skórę, pomaga pozbyć się stresu, wspiera równowagę pomiędzy duszą i ciałem. Masaż obejmuje całe ciało, poza strefami intymnymi. Masażysta do masażu lomi lomi, wykorzystuje swoje przedramiona, a siłę nacisku a także ruchy dostosowuje do osoby masowanej.
  • Masaż gorącymi kamieniami – wzmacnia odporność i uspokaja. Kamienie układa się na ciele osoby masowanej, w tak zwanych punktach energetycznych, zgodnie z dalekowschodnią teorią czakr.
  • Przyjemnie pachnący masaż, inaczej zwany masażem aromaterapeutycznym, to kolejny z najprzyjemniejszych masaży relaksacyjnych. Do jego wykonania używa się specjalnie dobranych pod pacjenta, olejków zapachowych. Zawarte w olejkach eterycznych substancje lecznicze przenikają w głąb skóry osoby masowanej. Masaż ten odpręża i ulecza cały organizm.
  • Masaż stemplami ziołowymi, wykonywany jest za pomocą stempli, w których znajdują się miedzy innymi: kurkuma, kamfora, kardamon, goździki, czy trawa cytrynowa. Masaż ten niweluje uczucie zmęczenie, oraz pomaga w bólu mięśni.
  • Shiatsu, to masaż pochodzący ze starożytnych Chin. Masażysta za pomocą dłoni, łokci, a nawet kolan, uciska punkty energetyczne na ciele. Masaż ten zmniejsza napięcie bolącym w karku, szyi i barkach.
Masaż relaksacyjny Lublin
Top