Warszawa

Muzykoterapia w Warszawie, sposób na lepsze zdrowie

Muzyka towarzyszy nam od pierwszych dni życia, już w łonie matki dziecko słyszy i rozpoznaje muzykę. Badania jasno wskazują, że muzykoterapia mazowieckie, jest skuteczna w leczeniu depresji, stanów lękowych a także potrafi zmotywować nas do działania.

muzyka-relaksacyjna-mazowieckie
Muzykoterapia Warszawa

Na co pomaga leczenie muzyką?

Muzykoterapia ma naprawdę bardzo szerokie zastosowanie. Wykorzystywana jest do zabaw z dziećmi, otwieranie ich na świat dźwięków i muzyki. Pomaga w walce z przewlekły bólem, pomaga lepiej sobie z nim radzić.

Stosowana jest także w przypadku leczenia schorzeń psychicznych, zapobiega atakom paniki, może być skutecznym uzupełnieniem leczenia psychiatrycznego.
Muzyka przede wszystkim pozytywnie oddziałuje na naszą psychikę, dzięki czemu pomaga i wspiera w leczeniu depresji, bezsenności. Często stosuje się ją podczas zajęć fizykoterapeutycznych. Czy zauważyłeś, że muzyka często gra pierwsze skrzypce w poczekalniach u dentysty czy lekarza? Jak już wspomnieliśmy, muzyka to jeden ze sposobów na walkę ze stresem i bólem, dlatego tak często ją słyszysz w takich miejscach.

 

Jak muzyka pomaga nam a co dzień ?

Odpowiednio dobrana muzyka motywuje nas do działania. Dlatego idealnie sprawdza się jako motor napędowy podczas ćwiczeń na siłowni, biegania, czy rano gdy próbujemy rozbudzić się po nocy. Wieczorem, może wprowadzić nas w odpowiedni nastrój i wyciszyć, dzięki czemu będzie nam się o wiele lepiej spało.

muzykoterapia-mazowieckie
Muzykoterapia Warszawa

Co to jest muzykoterapia?

Muzykoterapia to nic innego jak metoda terapeutyczna, opierająca się na pozytywnym oddziaływaniu muzyki na ciało a także emocje człowieka.

Muzykoterapia jest terapią bardzo szeroko stosowaną. Mogą w niej uczestniczyć osoby w każdym wieku, począwszy od małych dzieci po osoby starsze. Zajęcia odbywające się podczas muzykoterapii są ściśle dostosowane do grupy z którą pracuje wykwalifikowany terapeuta.

W przypadku dzieci, takie zajęcia będą miały na celu na przykład wyzwolenie emocji i ich aktywizację, zabawę a także poprawienie nastroju. Podczas takich zajęć dzieci tańczą, bawią się a także same tworzą muzykę, grając na instrumentach.

W zajęciach muzykoterapeutycznych mogą brać udział osoby zdrowe, z niepełnosprawnościami czy obciążone różnego rodzaju chorobami.

muzyka-relaksacyjna-mazowieckie
Top