Lublin

Dietetyk w Lublinie - jak wygląda wizyta i jak się do niej przygotować?

Kto z nas nie marzy o pięknej, zgrabnej sylwetce? Pewnie każdy.
Jednak jest coś, o czym nie powinniśmy w dążeniu do realizacji tego celu, zapominać. Co to jest ? Zdrowie. Dlatego zanim zaczniemy się odchudzać, chodzić na siłownie, powinniśmy odwiedzić osobę jaką jest dietetyk.
Skorzystaj z usług naszego dietetyka w Lublinie!

 

Kim jest dietetyk?

Dietetyk to osoba która zna się nie tylko na właściwym odżywianiu, ale także doskonale wie jak dane pożywienie i jego składniki działają na organizm człowieka, często obciążony dodatkowymi chorobami i schorzeniami.

Dietetyk posiada również wiedzę z zakresu psychologii czy anatomii. Jest to osoba, która pomoże nam skomponować dietę, która będzie szyta na miarę dla naszych potrzeb i dla naszego organizmu.

Dietetyk

Dietetyk Lublin

Na pierwszą wizytę u dietetyka warto zabrać aktualne wyniki badań.
Nie powinniśmy zapomnieć o badaniach takich jak:

  • aktualny wynik morfologii
  • glukoza i insulina na czczo
  • mocznik i kreatynina
  • TSH, FT4, FT3
  • ALT, AST, GGTP
  • lipidogram
  • witamina D
  • kwas moczowy

Dobry Dietetyk w Lublinie

Na pierwszej wizycie dietetyk, przeprowadzi z nami wywiad nie tylko na temat naszych chorób, ale także zada pytania odnośnie naszego stylu życia i pracy, oraz tego jak się odżywiamy na co dzień. Dlatego warto do takiej rozmowy przygotować się nieco wcześniej, spisując wszystkie informacje, aby niczego nie pominąć podczas wizyty.

Pamiętaj aby nie zapomnieć o podziale na dni wolne od pracy (jak je spędzamy i co jemy) oraz te w których pracujesz (co jesz w pracy, jaki masz tryb pracy, czy siedzący czy fizyczny, ile godzin trwa przerwa, a ile dzień pracy). Większość z nas odżywia się wtedy zupełnie inaczej. A to też jest bardzo ważne.

Na podstawie twoich wyników badań, chorób a także przeprowadzonego wywiadu, dietetyk stworzy dla ciebie jadłospis. Oczywiście możesz wskazać produkty, których nie chcesz mieć w swoim jadłospisie, ze względu na alergie pokarmową czy to, że ich po prostu nie lubisz. Tylko dobrze skomponowana dieta pozwoli utrzymać twój organizm w zdrowiu oraz skutecznie przyczynić się do redukcji masy ciała.

Zapraszamy do naszego gabinetu dietetyka w Lublinie!

Dietetyk Lublin
Top