Dietetyk Lublin

Lublin

Dietetyk Lublin - jak wygląda wizyta i jak się do niej przygotować

Kto z nas nie marzy o pięknej, zgrabnej sylwetce? Pewnie każdy. Jednak jest coś, o czym nie powinniśmy w dążeniu do realizacji tego celu, zapominać. Co to jest ? Zdrowie. Dlatego zanim zaczniemy się odchudzać, chodzić na siłownie, powinniśmy odwiedzić osobę jaką jest dietetyk lublin.

Kim jest dietetyk

Dietetyk to osoba która zna się nie tylko na właściwym odżywianiu, ale także doskonale wie jak dane pożywienie i jego składniki działają na organizm człowieka, często obciążony dodatkowymi chorobami i schorzeniami. Dietetyk posiada również wiedzę z zakresu psychologii czy anatomii. Jest to osoba, która pomoże nam skomponować dietę, która będzie szyta na miarę dla naszych potrzeb i dla naszego organizmu.

dietetyk-lublin
Dietetyk

Dietetyk Lublin

Na pierwszą wizytę u dietetyka warto zabrać aktualne wyniki badań. Nie powinniśmy zapomnieć o badaniach takich jak:

  • aktualny wynik morfologii
  • glukoza i insulina na czczo
  • mocznik i kreatynina
  • TSH, FT4, FT3
  • ALT, AST, GGTP
  • lipidogram
  • witamina D
  • kwas moczowy

Na pierwszej wizycie dietetyk lublin, przeprowadzi z nami wywiad nie tylko na temat naszych chorób, ale także zada pytania odnośnie naszego stylu życia i pracy, oraz tego jak się odżywiamy na co dzień. Dlatego warto do takiej rozmowy przygotować się nieco wcześniej, spisując wszystkie informacje, aby niczego nie pominąć podczas wizyty. Pamiętaj aby nie zapomnieć o podziale na dni wolne od pracy (jak je spędzamy i co jemy) oraz te w których pracujesz (co jesz w pracy, jaki masz tryb pracy, czy siedzący czy fizyczny, ile godzin trwa przerwa, a ile dzień pracy). Większość z nas odżywia się wtedy zupełnie inaczej. A to też jest bardzo ważne.

Na podstawie twoich wyników badań, chorób a także przeprowadzonego wywiadu, dietetyk stworzy dla ciebie jadłospis. Oczywiście możesz wskazać produkty, których nie chcesz mieć w swoim jadłospisie, ze względu na alergie pokarmową czy to, że ich po prostu nie lubisz. Tylko dobrze skomponowana dieta pozwoli utrzymać twój organizm w zdrowiu oraz skutecznie przyczynić się do redukcji masy ciała.

Dietetyk Lublin
Top