Warszawa

Masaż relaksacyjny w Warszawie, chwila ukojenia dla ciała i umysłu.

Masaż relaksacyjny  jest jednym z najbardziej popularnych masaży w całej Polsce. To świetna forma relaksu dla osób, które decydują się pierwszy raz skorzystać z masażu. Jak wygląda masaż relaksacyjny, a także jakie korzyści z niego płyną, będziecie mogli przeczytać poniżej.

Masaż relaksacyjny Warszawa
Masaż relaksacyjny

Masaż relaksacyjny, na czym polega?

Masaż relaksacyjny może być dostosowany do potrzeb każdego człowieka. Jego głównym zadaniem jest wprowadzenie osoby masowanej w stan ogólnego rozluźnienia, ukojenia i co najważniejsze – w stan błogiego relaksu. Masaż ten jest doskonałym rozwiązaniem dla osób borykających się nie tylko ze zmęczeniem fizycznym (po długotrwałym wysiłku w pracy, uprawianiu sportu itp.) a także w stanach zmęczenia psychicznego (podczas długotrwałego stresu).

Masaż relaksacyjny wykonywany jest w spokojnej atmosferze, przy udziale wyciszającej muzyki. Dzięki której osoba masowana może doznać całkowitego rozluźnienia a także oderwania od problemów dnia codziennego.

Masaż relaksacyjny koncentruje się na całym ciele oraz jego poszczególnych partiach, jednej lub kilku. Jak już wcześniej wspominaliśmy, jest dostosowany do indywidualnych potrzeb osoby masowanej. Dzięki powolnym i płynnym ruchom wykonywanym przez masażystę, osoba masowana może wejść w stan relaksu. Istnieje wiele technik wykonywania masażu relaksacyjnego, jednak wielu masażystów skupia się na podstawowych ruchach, a także ich rozbudowywaniu.

Podstawowymi ruchami w wykorzystywanymi masażu są: głaskanie, rozpoczynające i kończące masaż; ugniatanie, które poprawia ukrwienie tkanek; rozcieranie, ułatwiające rozprowadzenie limfy; oklepywanie, które działa pobudzająco. Masaż relaksacyjny jest jednym z bezpieczniejszych masaży, do których nie ma zbyt wielu przeciwwskazań. Jeśli jednak mają państwo wątpliwości co do jego wykonania, najlepiej jest skonsultować się z lekarzem.

Masaż relaksacyjny Warszawa
Masaż relaksacyjny Warszawa
Masaż relaksacyjny Warszawa

Masaż relaksacyjny, na co pomaga?

Masaż relaksacyjny jest bardzo uniwersalnym masażem stosowanym przy wielu różnych schorzeniach. Pomaga radzić sobie ze stresem, odpręża umysł, pozwala się wyciszyć i ukoić skołatane nerwy. Pomaga w leczeniu bezsenności, przy chronicznym zmęczeniu, a także braku energii i spadku formy. Wykonywany jest także aby zniwelować bóle mięśniowe, usunąć nieprzyjemne napięcie mięśni, które prowadzą do bólu kręgosłupa.

Jest to delikatny zabieg, przynoszący wiele korzyści, z którego cieszyć się mogą wszyscy, niezależnie od wieku.

Top