Warszawa

Muzyka relaksacyjna w Warszawie, wpływ na zdrowie

Różne dźwięki towarzyszą nam każdego dnia. Jedne są przyjemne dla naszego ucha, działają kojąco, pobudzają przyjemne myśli, emocje a także przywołują wspomnienia. Inne natomiast odnoszą przeciwny skutek. Dzisiaj skupimy się na tych pierwszych, przyjemnych dźwiękach, z którymi dużo wspólnego ma muzyka relaksacyjna Warszawa.

Naukowcy udowodnili, że odpowiednio dobrana muzyka działa na nas pobudzająco (na przykład podczas treningu), motywująco (podczas pracy, sprzątania), wyciszająco (podczas medytacji lub odpoczynku).

muzyka-relaksacyjna-mazowieckie
Muzyka relaksacyjna

Muzyka relaksacyjna a zdrowie

Już od dawna znany jest fakt, że dzieci w łonie mamy potrafią rozpoznawać głosy rodziców, podobnie jest z muzyką i dźwiękami. Po urodzeniu niemowlęta potrafią się wyciszyć a także uspokoić przy muzyce, którą słyszały będąc jeszcze w brzuchu matki.
Muzyka relaksacyjna Warszawa, może mieć duży wpływ na zmniejszenie odczuwania bólu. Dlatego warto wprowadzić muzykoterapię do leczenia oraz radzenia sobie z bólami pooperacyjnymi, czy podczas wizyty u dentysty i po zaraz po niej.

Na co jeszcze pomaga muzyka? Muzyka klasyczna i relaksacyjna będą idealnym wsparciem dla osób dotkniętych demencją, odczuwających silny stres, cierpiących na depresję, a także stany lękowe. Muzyka skutecznie pozwala na zmniejszenie uczucia lęku i niepokoju. Dlatego nie od dziś w wielu metodach terapeutycznych zalecana jest muzykoterapia.

Dlaczego muzyka jest tak skuteczna? Ponieważ w trakcie jej słuchania, nasze serce idealnie dopasowuje częstotliwość uderzeń, do jej rytmu. Najpopularniejsza muzyka relaksacyjna zwykle zaczyna się szybszym tempem, które podczas jej trwania powoli spada. Ma to wpływ właśnie na nasze serce, które wraz z upływającymi minutami, spowalnia swoje bicie, wyciszając tym samym cały organizm.

muzyka-relaksacyjna-mazowieckie
Muzyka relaksacyjna Mazowieckie

Rodzaje muzyki relaksacyjnej

Wyciszająca muzyka relaksacyjna, to taka z którą najczęściej spotykamy się w gabinetach lekarskich, klinikach spa, gabinetach kosmetycznych. To właśnie ten rodzaj muzyki relaksacyjnej, wspomaga radzenie sobie z bólem, odpręża i wycisza. Dodatkowo wyrównuje prace serca i obniża ciśnienie.

Muzykę aktywizującą, spotykamy najczęściej na siłowniach, podczas treningów, na salach fitness czy basenach. Muzyki tej nie zalecamy słuchać przed snem, jej zadaniem jest rozbudzenie, poprawienie nastroju i zachęcenie do działania.

muzyka-relaksacyjna-mazowieckie
Top