Parówka na twarz czyli naturalna metoda oczyszczania skóry twarzy.
Parówka na twarz jest jednym z najstarszych i najskuteczniejszych zabiegów pomagających zwalczać niedoskonałości. Jest to doskonały sposób na oczyszczenie twarzy w domu. Parówka na wągry czy parówka na trądzik dodatkowo świetnie przygotuje skórę na dalsze zabiegi, usprawniając wchłanianie substancji aktywnych zawartych kosmetykach.
Z czego zrobić parówkę, aby jej stosowanie przyniosło jak najlepsze efekty?
Parówka na twarz – jak działa i co daje?
Parówka na twarz najlepiej sprawdzi się w przypadku skór tłustych, zanieczyszczonych, z rozszerzonymi i zatkanymi porami i licznymi niedoskonałościami.
Na czym polega działanie parówek oczyszczających?
Pod wpływem wysokiej temperatury, pory na naszej twarzy otwierają się, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko i niemal bezboleśnie pozbyć się wszystkich zanieczyszczeń, które się w nich osadziły. Jeżeli zatem zastanawiamy się, jak pozbyć się wągrów, warto wypróbować tej domowej metody.
Taka parówka na twarz świetnie sprawdzi się w walce z mało estetycznymi wągrami, zlokalizowanymi zazwyczaj na nosie i brodzie.
Posiadacze cery tłustej mogą z powodzeniem wykonywać parówkę na wągry nawet dwa razy w tygodniu w domu, jako uzupełnienie pielęgnacji gabinetowej.
W przypadku cery suchej, lecz zanieczyszczonej, należy wykonywać ją maksymalnie 2–3 razy w miesiącu.
Stosowanie odpowiednio przygotowanych i wykonanych parówek na twarz jest całkowicie bezpieczne. Jednak osoby z cerą naczynkową i wrażliwą powinny unikać tego typu zabiegów. Wykonywanie parówki silnie pobudza ukrwienie skóry i rozszerza naczynia krwionośne, co może prowadzić do nasilania się rumienia lub pękania pojedynczych, kruchych naczynek
Z czego zrobić parówkę?
Parówka na wągry i parówka na trądzik, to tylko niektóre opcje wspomagające zarówno gabinetową, jak i domową pielęgnację.
Parówka na twarz świetnie sprawdzi się też w przypadku skóry suchej lub zmęczonej. Wszystko zależy od odpowiednio dobranej kompozycji ziół.
Z czego zrobić parówkę?
W zależności od potrzeb skóry możemy użyć następujących mieszanek:
- parówka na twarz: cera tłusta – pokrzywa, mięta, nagietek, skrzyp, tymianek, szałwia, rozmaryn;
- parówka na twarz: cera sucha – fiołek, rumianek, chaber, kwiat lipy, prawoślaz lekarski, pietruszka, płatki róży, bławatek;
- parówka na twarz: cera zmęczona i ziemista – rumianek. rozmaryn, płatki róży, lawenda, mniszek lekarski, koniczyna łąkowa, czarny bez, nagietek.
Dodatkowo do wykonania parówki, będzie nam potrzeba miska, ciepła lub gorąca woda oraz ręcznik. Przed rozpoczęciem zabiegu należy wykonać staranny demakijaż oraz dokładnie oczyścić skórę płynem micelarnym lub delikatnym żelem myjącym. W przypadku cer tłustych i grubych można dodatkowo wykonać delikatny peeling.
Jak zrobić parówkę na twarz?
Jak zrobić parówkę? Gorącą (ale nie wrzącą) wodą zalewamy zioła, nachylamy się nad miską i przykrywamy twarz ręcznikiem. Nie należy pochylać się zbyt blisko wody, żeby nie poparzyć skóry, mamy odczuwać ciepło, ale nie pieczenie. W przypadku cery tłustej i zanieczyszczonej parówka powinna trwać od 10–15 minut. Skórze suchej wystarczy 5 minut. Po tym czasie można ściągnąć ręcznik i lekko przetrzeć twarz, zaaplikować serum, maskę, a na koniec krem odpowiednio dobrany do potrzeb skóry.
W połączeniu z parówką twarzy genialnie sprawdzają się maseczki na bazie glinek. Przy regularnym stosowaniu takiej parówki z pewnością zauważymy wyraźną poprawę w wyglądzie naszej skóry. Stanie się ona świeża, promienna, gładka a wszelkie niedoskonałości zostaną zredukowane.